Mājup | Ekskursijas | Arhīvs | Projekti | Veidotāji |
Arhīvs > .....

Ūdensstrazdu ekspedīcija 2003. gada 4. janvārī

Ūdenstrazds (Cinclus cinclus) Platonē. O. Keiša foto
Ūdenstrazds (Cinclus cinclus) Platonē. O. Keiša foto

Kopā ar reģionālo grupu 3. janvāra sanāksmes dalībniekiem Jelgavā divās mašīnās 4. janvārī tika apmeklētas sekojošas vietas Jelgavas apriņķī:

 1. Vilces dzirnavas
  Vilces upe zem dzirnavām nav pilnīgi aizsalusi, pavisam īsā posmā varbūt pat ir piemērota ūdensstrazdiem, taču jau aiz pirmā lielākā līkuma upe pilnīgi aizsalusi. Nav novērots neviens ūdensputns;
 2. Mūra dzirnavas
  Svēte ir vaļā zem dzirnavu aizsprosta, ūdens līmenis novērojumu veikšanas laikā (ap 10:00) ir piemērots ūdensstrazdiem (zems), taču sniegā ir redzamas pēdas (sniegs izkausēts un aizskalots), ka līmenis pavisam nesen - pēc pēdējā sniega (1./2. janv.) ir bijis vismaz pusmetru augstāks - aizsprosta slūžu ietekmē šī vieta tātad ūdensstrazdam nav piemērota.
  Novērotas 25 meža pīles (Anas platyrhynchos)
  1 (varbūt 2) zivju gārņi (Ardea cinerea);
 3. Lielberķenes dzirnavas (pasta nodaļa Ziedkalne)
  Zem dzirnavu aizsprosta Svēte ir vaļā, turpat pie pašām dzirnavām novērojams arī ūdensstrazds (Cinclus cinclus). Pie līkuma upe ir aizsalusi, bet tālāk atkal pa gabalam vaļā. Putns noķerts un kontrolēts: LR R 3337 Cin cin ? 2y+ Sp.: 94mm, Sv.: 60g (putns gredzenots šai pašā vietā 2002. gada 16. janvārī, gredzenotājs - Aigars Kalvāns).

Novērotāji: Oskars Keišs (grieze@lanet.lv), Mikus Āboliņš-Ābols (just_peace@inbox.lv), Evita Brensone,Vadims Boļšakovs (midav@inbox.lv), Simona Buivide, Lolita Grāvīte, Ilze Jansone, Valentīna Kļadere, Edgars Strods (strods@inbox.lv) un Ritvars Rekmanis.